• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da “Türkiye’nin Zirvesinde Eğitim Çalıştayı Ağrı ” yapıldı

Ağrı’da “Türkiye’nin Zirvesinde Eğitim Çalıştayı Ağrı ” yapıldı

Ağrı Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Türkiye’nin Zirvesinde Eğitim Çalıştayı Ağrı ” düzenlendi. Çalıştayda, Ağrı’nın eğitimde yol haritasını belirlemek için farklı paydaşlar bir araya geldi.

Ağrı Valisi Mustafa Koç’un himayelerinde, Araştırma-Geliştirme Merkezi’nde gerçekleştirilen çalıştaya, Belediye Başkan Vekili Cengiz Kılıç, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, kaymakamlar, vali yardımcıları, Emniyet Müdürü Yılmaz İpar, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Çalıştayın açılışında konuşan Vali Koç,”İlimizin eğitim alanındaki ihtiyaçlarının karşılanması ve bu noktada en üst düzeyde verim alınabilmesinin sağlanması adına yürütülen bu gibi çalışmaları, ilimizin kalkınması ve ilerlemesi açısından son derece isabetli buluyorum. Bilindiği üzere en kârlı ve hayırlı yatırım, eğitime ve insana olan yatırımdır. Bu bilinçle; Nuh’un Kenti Ağrı’mızda, en büyük servetimiz olan evlatlarımızın eğitimi için, birlikte hayata geçireceğimiz her türlü proje, uygulayacağımız her türlü faaliyet, daha güçlü yarınlara emin adımlarla ilerlememizi sağlayacaktır. İfade etmek isterim ki eğitim; sadece öğrencileri, öğretmenleri, velileri kapsayan bir alan değil; herkesin sorumluluğunda olan, toplumun tüm kesimini doğrudan ilgilendiren önemli bir meseledir. Bu nedenle; medeniyet şehri Ağrı’mızı, her alanda hak ettiği seviyelere taşımak için bu sorumluluğu hep beraber üstlenmemiz gerektiğine inanıyorum. Her birimizin katkılarıyla, çabalarıyla beraber ilerlediğimiz bu hayırlı yolda, biliyoruz ki uzun bir yolculuk bizi bekliyor. Ancak, bu uğurda göstereceğimiz çabalar asla boşa gitmeyecektir. Birlikte çalışarak, daha güzel, aydınlık dolu yarınlarımız için, geleceğimiz olan evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştireceğimize yürekten inanıyorum. Bu konuda başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımıza güvenimin sonsuz olduğunu belirtmek istiyorum. Bilimin ışığında sorgulayan, araştıran bireyler yetiştirerek, ilimizin eğitim vizyonunu güçlendirmek en büyük hedefimiz olmalıdır. Böylesine değerli çalışmalarla, şehrimizin eğitim alanında yeni başarı hikâyeleri yazabilecek potansiyele sahip olduğuna inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Çalıştay’ımızın verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini diliyor, Cumhuriyetimizin ikinci asrında eğitim altyapımızı güçlendirecek böyle çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyor, katkılarınız için hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.”dedi.

Çalıştayda ayrıca, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek de birer konuşma yaparak, eğitimde inovasyon, yenilikçi uygulamalar, öğrenme ortamlarının geliştirilmesi ve teknoloji kullanımı gibi konulara değindiler. Kökrek, il genelinde yürütülen proje ve faaliyetler hakkında da katılımcılara bilgi verdi.

Çalıştayda, 133 katılımcı ile 12 çalıştay grubu oluşturuldu. Gruplar, temel eğitim, ortaöğretim, mesleki eğitim, din öğretimi, özel eğitim, özel öğretim, taşımalı ve pansiyonlu eğitim, yöneticilerin mesleki gelişimi, iş sağlığı ve okul güvenliği, proje yönetimi ve teknoloji kullanımı, öğretmenlerin mesleki gelişimi ve farklı bakış açılarından Ağrı’da eğitim olmak üzere 12 başlık altında çalışmalar yaptılar. Gruplar, mevcut durumları, güçlü ve zayıf yönleri, karşılaşılan sorunları ve çözüm önerilerini, kısa-orta ve uzun vadede yapılması gerekenleri tartıştılar. Vali Koç ve eşi Neslihan Gül Koç da grupları ziyaret ederek, eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Çalıştay, 3 Ocak Çarşamba günü Kültür Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek panelle sona erecek. Panelde, İbrahim Çeçen Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Teyfur, Prof. Dr. Murat Gökalp ve Dr. Öğretim Üyesi Abdulkadir Kurt, çalıştayın sonuçlarını değerlendirecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM