• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da TRT Parkı mesire alanı çöpten geçilmiyor

Ağrı’da TRT Parkı mesire alanı çöpten geçilmiyor

Ağrı’da genel olarak en çok tercih edilen piknik alanı olan Ağrı Valiliği İl Özel İdaresine bağlı TRT Parkı mesire alanı çöpten geçilmiyor.

Ağrı’da vatandaşların piknik alanı denildiği zaman akıllara ilk gelen yerlerden biri olan TRT Park kaderine terk edildi. Piknik yapmaya gelen bazı vatandaşların duyarsızca çevreye verdiği zarar gözler önüne serilirken diğer vatandaşlar tarafından “Vicdansızlar” yorumu yapıldı.  Kent merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunan TRT Parkı doğası, at çiftliği ve oyunları ile en güzel mesire alanlarından birisi olarak biliniyor. Ancak son günlerde parktaki bakımsızlık ve çöp yığını vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Sosyal medya hesaplarından başta TRT Park Mesire alanı olmak üzere kentteki diğer mesire alanlarındaki çevre kirliliği sorununa çözüm isteyen vatandaşlar, hem yetkilileri hem de vatandaşları temizlik konusunda daha duyarlı olmaya davet etti.

Mesire alanınıniçler acısı halindenbahseden araştırmacı ve yazar Kerem Engin ise şu ifadeleri kullandı;

“Kırma, bozma, kirletme! Hayat emanet, doğa nimettir…

Ağrı TRT Park, Görüntüler şehrimizin bir kaç mesire alanından biri olan TRT Park piknik alanına ait. Ne yazık ki genelde diğer yerlerin buradan aşağı kalır yanı pek olmuyor. Burası genelde ailelerin hafta sonları birlikte rahat ve huzurlu vakit geçirmek için tercih ettiği bir yer. Ancak maalesef görüntüler çok üzücü.

Etrafa saçılmış çöpler, rastgele dökülmüş küller, parçalanmış banklar. Bu mazara karşısında insanın nutku tutuluyor. İnsan doğayla ilişkisini adeta bir savaş mantığıyla sürdürüyor. Her şeyi keyfine göre hesapsız bir şekilde tüketebileceğini düşünüyor. Böylece kırıp dökerken, kirletip israf ederken hiç çekinmiyor. Oysa doğa Rabbimizin bizlere ikram ettiği en büyük nimetlerdendir Doğal yaşamı koruduğumuz müddetçe hayattan lezzet alabiliriz. Lütfen yapmayalım! Lütfen yapılmasına göz yummayalım! Çünkü yeryüzünün kerim (güzel) varlığı olan insana bu görüntüler asla yakışmıyor. Unutmayalım! Başta ömrümüz olmak üzere hayatımızdaki hiçbir kaynak sınırsız değildir.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM