• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi

Ağrı’da trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi

İç İşleri Bakanlığınca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla etkinlikler düzenlendi.
Ağrı merkez Erzurum Caddesi üzerinde bulunan Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi yaya geçidinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, ellerinde Türk bayraklarıyla polis ve jandarma trafik ekipleri ile birlikte sürücülere broşür dağıtarak bilgilendirme yaptı.
Etkinlik öncesinde ellerinde bulunan Türk bayraklarıyla Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi önündeki yaya geçidi üzerinde bir araya gelen öğrencilere, polis ve jandarma trafik ekipleri, şapka, düdük ve çeşitli hediyeler dağıttı.
Daha sonra etkinliğe katılan Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ile birlikte yaya geçidinde boyama yapan öğrenciler, “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganları eşliğinde düdük çalarak, trafikte önceliğin yayalar olduğuna dikkat çekip, yaya geçidinden geçti.

Etkinlik sonrası gazetecilere açıklama yapan Vali Dr. Osman Varol: “ Bugün tüm Türkiye de 81 ilimizle eş zamanlı olarak, Sayın Bakanımızın önderliğinde özellikle trafikte yaya önceliğine yönelik bir farkındalık kampanyası düzenleniyor. Bizde ilimizde işte bura da kardeşlerimizle birlikte, yaya geçidinde bu farkındalığı gerçekleştirmek istedik. Yaya geçidimizdeki şeritleri boyadık. Malumunuz İç İşleri Bakanlığımız, özellikle son 4-5 yıldır yaya önceliğini vurgulamak, trafikte araçların yayalara karşı olduğu trafik kazalarını engellemek amacıyla çok önemli farkındalık çalışmaları yürütüyor. Her yıl belirli dönemlerde de Türkiye genelinde aynı saatte bu tip çalışmalar yapıyoruz. Bu gün sizler de gördünüz çocuklarımız çok keyifli bir şekilde ham bu yaya önceliğinin ne olduğunu detaylı bir şekilde öğrenme şansı buldu hem de bunu sahada yolun üzerinde uygulayarak, şeritleri birlikte boyayarak unutulmaz da bir anı yaşamış oldular. Biz yine burada herkese seslenmek istiyoruz. Hatta trafikteki tüm insanlara seslenmek istiyoruz. Yayalarımızın trafikte önceliği var. Özellikle okul bölgelerinde ya da yayaların çok yoğun olduğu bölgelerde herkesten çok dikkatli olmasını istiyoruz. Bu farkındalık kampanyasının da hayırlı sonuçlara vesile olmasını diliyoruz.” Dedi.

Etkinlikte Vali Dr. Osman Varol’a İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Faruk Ubay, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, kurum müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM