• DOLAR
  $2.049,54
 • EURO
  $0,4248
 • ALTIN
  $29.910,45
 • BIST
  1,0409
Ağrı’da kent merkezine yiyecek aramak için inen kurt, ekipler tarafından yakalandı

Ağrı’da kent merkezine yiyecek aramak için inen kurt, ekipler tarafından yakalandı

Ağrı’da, kent merkezine inen kurt, Ağrı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından uzun uğraşlar sonucunda yakalandı.

Ağrı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kent merkezine kurt indiği yönünde gelen ihbar üzerine Fırat Mahallesi’ne gitti. Daha önceki günlerde de bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedilen ve yiyecek bulamadığı için kent merkezine inen kurt, ekiplerin uzun uğraşları sonucunda uyuşturucu iğne ile etkisiz haline getirilerek tedavi edilmek üzere Ağrı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı hayvan bakımevine götürüldü.

Burada kurdun gerekli tedavilerini yapan veteriner hekim Ömer Benli yaptığı açıklamada: “Doğada soğuk havada yiyecek bulamayan kurt Ağrı merkeze inmiştir. Fırat Mahallesi Atalay Caddesi üzerinden gelen ihbar üzerine ekiplerimiz hızlı bir şekilde gidip hiçbir vatandaşımıza zarar gelmeden kurdu anestezi altında uyuşturucu silahla almıştır. Gerekli tedavileri yapıldıktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edilecektir” dedi.

Öte yandan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da kurdun tedavi altındaki görüntülerini “Veteriner işleri müdürlüğümüz Fırat mahallemize inen Kurdu yakalamış… Doğadaki Kurtlarla mücadele etmek, Siyasetteki Kurtlarla mücadeleden daha kolay olsa gerek…:))” ifadeleri ile sosyal medya hesabından  paylaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?