• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da Kadına Yönelik Şiddete ‘Dur’ demek için yürüdüler

Ağrı’da Kadına Yönelik Şiddete ‘Dur’ demek için yürüdüler

Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” kapsamında yürüyüş yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş programı düzenlendi.

Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya gelen kurumun kadın ve erkek personeli, ellerine aldıkları pankart ve balonlar eşliğinde Abide Meydanı’na kadar yürüdü.

İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri ise Cumhuriyet Caddesi’nde stant kurdu.

Ekipler, standı ziyarete gelen kadınlara KADES uygulamasını tanıtıp, erkeklere de ‘Kadına El Kalkamaz’ mottosuyla bilgilendirmede bulundu.

Düzenlenen etkinliğe ilişkin yürüyüş sonrası açıklama yapan   Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Mahmut Çetinkaya: “ Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü; 1999 yılında kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu kararı ile ilan edilmiştir. BM tarafından farkındalık yaratmak için 2021 yılının teması, “Dünya Turuncusu: Kadına Yönelik Şiddete Hemen Son!” olarak belirlenmiştir.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesi ile kadına yönelik şiddetin son bulduğu ve hak ve özgürlüklerden yararlanma noktasında cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir dünya temenni ediyoruz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğuna dair inançla çalışmalarını çok geniş bir yelpazede, “sıfır tolerans” anlayışı çerçevesinde sürdürmektedir.

Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele de Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğümüz her zaman şiddet mağduru kadınlarımıza destek olmak için çalışmaktadır. Ayrıca İl Müdürlüğümüze bağlı kadın hizmetlerimiz her türlü desteği vermektedir.

Kurum ve kuruluşlarımız İl merkezimizde ve ilçelerimizde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla bilgilendirme amacıyla çeşitli programlar düzenlediler. Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Mahmut ÇETİNKAYA “Bu gün bu yürüyüşü de bu amaçla gerçekleştiriyoruz.

Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını önemle hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımıza herkesin gerekli sevgi ve saygıyı göstermelerini,  hiçbir şekilde şiddete maruz kalmadan yaşamalarını sürdürmelerini temenni ediyorum.” Dedi.

Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM