• DOLAR
  $2.069,09
 • EURO
  $0,4358
 • ALTIN
  $29.922,8
 • BIST
  1,0409
Ağrı’da gönüllüler sokak hayvanlarını unutmadı

Ağrı’da gönüllüler sokak hayvanlarını unutmadı

Ağrı’da Beşir Derneği gönüllüleri, kar yağışının ardından havaların soğuması ile birlikte doğada yiyecek bulmakta sıkıntı yaşayan hayvanlar için her yıl olduğu gibi bu yılda çalışma başlattı
Her yıl düzenli olarak kış mevsiminde ‘Havalar Soğudu Sokak Hayvanları Aç kalmasın’ sloganıyla başlattıkları kampanyayı bu sene de başlatan Beşir Derneği gönüllüleri, kampanya kapsamında bağışçılardan topladıkları yiyecekleri, sokak ve yaban hayvanları için düzenli olarak doğaya bırakıyor.

‘Hassasiyet ile gönüllere hitap etmeye devam ediyoruz’
Sokak hayvanları için çalışma başlatan gönüllüler, park ve bahçeler ile hayvanların yaşam alanlarına mama ve yiyecek bırakırken Ağrı Beşir Derneği İl Başkanı Umut Oğur, yaptığı açıklamada sokak hayvanlarına sahip çıkarak toplumsal bir bilinç oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, “Her sene olduğu gibi bu senede sokak ve yaban hayvanlarını unutmadık. Bilindiği üzere kar yağdı ve her taraf karla kaplandı. Havalar oldukça soğuk seyrediyor. Dışarıda yaşam oldukça zorlaştı. Bizde Beşir Derneği olarak “Dağlara kuşlar için yem bırakın ki İslam Devletinde hayvanlar aç kalmasın” düsturu ile hareket eden bir dünya görüşünün savunucusu ve varisi olma şuuru ile hareket ediyoruz. Gerçekleştirmiş olduğumuz faaliyetler ve hassasiyet ile gönüllere hitap etmeye devam ediyoruz.“ dedi.
‘Yüce rabbimizin sessiz kulları olan hayvanlara sahip çıkmak vicdani bir sorumluluktur’

Kış şartlarının çok sert geçtiği Ağrı’da, yiyecek bulmakta güçlük çeken hayvanlar için bir yardım faaliyeti başlattıklarını belirten Oğur, devamında şunları söyledi:
“Başlattığımız kampanya kapsamında bağışçılarımızdan topladığımız yemleri doğaya bırakıyoruz. Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği ekipleri olarak şehrin farklı noktalarında sokakta yaşayan sokak hayvanlarına yiyecek dağıtımı gerçekleştirdik. Hayvan sevgisi, yüce dinimizin ve kültürümüzün gereğidir. Yüce rabbimizin sessiz kulları olan hayvanlara sahip çıkmak vicdani bir sorumluluktur. Havalar soğudu sokak hayvanları aç kalmasın. Bu yüzden bu faaliyetlerimizi kış boyunca beli aralıklarla sürdüreceğiz. O yüzden buradan bütün duyarlı vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Bu konuda sokak hayvanlarını unutmasınlar”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?