• DOLAR
  $3.113,6200
 • EURO
  $0,9925
 • ALTIN
  $45.079,4100
 • BIST
  1,1735
Ağrı’da fidanlar, şehit polislerin anısına toprakla buluşturuldu

Ağrı’da fidanlar, şehit polislerin anısına toprakla buluşturuldu

Ağrı’da 6-12 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polisler, düzenlenen fidan dikim etkinliği ile şehit polislerin anısına fidan dikti

Ağrı – İran Karayolu üzerinde bulunan Ağrı Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yakınlarında belirlenen 90 dönümlük alana kurulacak polis ormanı için düzenlenen fidan dikim etkinliğinde ilk etapta 250 tane fidan, polisler tarafından şehit polislerin anısına toprakla buluşturuldu.

Polislere düzenlenen fidan dikim etkinliğinde Vali Dr. Osman Varol, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, öğrenci ve vatandaşlar eşlik etti.

‘Fidan dikmek de kutsal bir hareket’

Etkinlikte polislerle birlikte fidan diken Vali Varol gazetecilere yaptığı açıklamasında, gerçekleştirilen etkinliğin, 15 Nisan Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümüne denk gelmesi ile daha da anlam kazandığını belirtti.

Devamında doğaya sağladığı katkı ile fidan dikmenin önemime dikkat çeken Varol : “ Polis Haftası kapsamında düzenlediğimiz etkinliklerimizden bir tanesi de şehit polislerimizin anısına fidan dikip Ağrı’da bir polis ormanı oluşturmaktı. Hava muhalefeti nedeni ile iki günlük bir gecikmemiz oldu. Bu güne nasip oldu. Bu gün burada yaklaşık 90 dönümlük bir alan tespit ettik. Bu alanda bir polis ormanı oluşturuyoruz. Burada bu gün polislerimiz, emniyet yöneticilerimiz, diğer kurum temsilcilerimiz, öğrencilerimiz ile birlikte şehit polislerimiz için fidan dikim etkinliği gerçekleştirdik. İnşallah bu alan daha da güzelleşecek. Bu alan fidanlarla donatılarak polis ormanı haline gelecek. Tabi bugünün şöyle bir güzelliği daha da var. Bu gün 15 Nisan Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluşu. Bu güne de denk gelmiş olması ayrıca bizler için anlamlı oldu. Burada dikilen fidanları artık sadece şehit polislerimiz için değil, Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde bu mücadele içerisinde yer almış hem o dönemki ordu mensupları şehitlerimiz hem de kurtuluş mücadelesine katılmış tüm Ağrılı hemşerilerimizin yakınları ve o mücadelede şehit olmuşların da anısına bu fidanları dikmiş olduk. Gayet güzel bir etkinlik oldu. Polislerimiz ve öğrencilerimizle birlikte ağaçlarımızı diktik. Zaten fidan dikmek de kutsal bir hareket. Hem doğaya katkıda bulunuyorsunuz hem de unutulmaz bir eser bırakıyorsunuz. Ayrıca zaman içerisinde buraya dikemeye devam edeceğimiz fidanlarımızla oluşturacağımız polis ormanı ile şehrimizin girişine yeşil bir alan kazandıracağımızın da mutluluğu içerisindeyiz.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?