• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da “Dünden Bugüne Gençliğin Serencamı” Konferansı Düzenlendi

Ağrı’da “Dünden Bugüne Gençliğin Serencamı” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Ağrı Şubesi iş birliği ile AİÇÜ’de “Dünden Bugüne Gençliğin Serencamı” konferansı düzenlendi.

AİÇÜ Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi Osmanlı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve İnsan ve Medeniyet Hareketi Onursal Başkanı Mehmet Güney’in konuşmacı olarak yer aldığı konferansa AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ağrı Belediye Başkan Vekili Reşit Acarbay, Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, 7 Ekim 2023 tarihinden itibaren İsrail’in Filistin’e karşı gerçekleştirdiği saldırılara dikkat çekerek, “Bugün İsrail canavarca bir şekilde Siyonist hayallerini gerçekleştirmek için Gazze’de çocuk genç yaşlı demeden sivil vatandaşlara barbarca saldırıyorsa bizim buradan ciddi bir ders almamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Karabulut, İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırılarını şiddetle kınadığını ifade etti.

Devamında konferansa katılan gençlere seslenen Prof. Dr. Karabulut, “Dünümüzü, medeniyetimizi ve ecdadımızı iyi bilmemiz ve günümüzü iyi değerlendirerek önümüze bakmamız lazım. Eğer ahlaklı erdemli gençler yetiştiremezsek bizler hep zulüm altında acı çekeriz. Millet olarak çok çalışmak ve çok başarılı olmak zorundayız. Bizler birer Müslüman olarak iyi bir insan olmak için başarılı, ahlaklı ve erdemli kişiler olmalıyız” diye konuştu.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Onursal Başkanı Mehmet Güney konferansta yaptığı konuşmada müslüman coğrafyalarda geçmişten günümüze kadar yaşanan siyasi ve sosyal olayları anımsatarak “Bugün Gazze haksız işgale karşı bir direniş gösteriyor. Bizler Filistinli kardeşlerimize dua etmeli ve onlara her anlamda destek olmalıyız. Filistin bizim açımızdan çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki İslami hareketin geçirmiş olduğu evreler hakkında bilgi aktaran Güney, “Yaşanan darbelerle alakalı aklı omuzunda olan insanlardan bizler çok çektik. Yapılan darbelerin hiçbir zaman sorun çözmediğini aksine bizi dar bir kalıba soktuğunu gördük” dedi.

Ürdün’de Filistinli bir aileye yaptığı ziyareti sırasında yaşadığı bir olayı da anlatan Güney, öğrencilere “Hayatta her zaman sizi başarıya ulaştıracak hayalleriniz olsun” tavsiyesinde bulundu.

Konferans, Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’’un, Mehmet Güney’e hediye takdimi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM