• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da binlerce kişi Balık Gölü Festivalinde doyasıya eğlendi

Ağrı’da binlerce kişi Balık Gölü Festivalinde doyasıya eğlendi

Ağrı’da, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı Valiliği ve Taşlıçay Kaymakamlığının desteğiyle Taşlıçay Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Balık Gölü Festivali yoğun ilgi gördü
Taşlıçay ilçesinde iki gün süren festival için vatandaşlar, belediyenin ücretsiz araçlarıyla etkinliğin yapıldığı Balık Gölü’ne getirildi.
Göl kenarındaki festival alanında toplanan binlerce vatandaş, uçurtma şenliği, piknik, tiyatro, konser, flayboard gösterisi, tekne turları ve yamaç paraşütü gibi etkinliklerle doyasıya eğlendi.
‘Böyle güzelliğe sahip bir yeri herkesin görmesi gerekiyor’
Ağrı Vali Vekili Bülent Şimşek, festival öncesi yaptığı konuşmada, festivalin, Balık Gölü’nün tanıtımına katkı sağlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlendiğini belirtti.
Gölün sahip olduğu özellikleri bakımından doğa harikası olduğunu belirten Şimşek, ilçeden göle gelen 18 kilometrelik toprak yolun asfaltlanma maliyetinin 50 milyon lira olduğunu ve bunu çözüme kavuşturmak için çalıştıklarını ifade ederek, “Böyle bir güzelliği cennet vatanımızın dört bir köşesinde yaşayan bütün insanlarımızın görmesi ve gelip buralardan istifade etmesi gerekiyor. Bugün aslında burada sadece bir festival düzenlemiyoruz. El ele tutuşarak, gönül gönüle vererek yüz yıllardır bir arada yaşamanın nadide temsilcisi milletimizin bu kültürü asla bırakmayacağını, kardeşliğimizin ve beraberliğimizin asla bozulmayacağının mesajını da veriyoruz.” diye konuştu.

AK Parti Ağrı Milletvekili Ruken Kilerci, ülkenin son 20 yılda büyük bir dönüşüm yaşadığını dile getirerek, Ağrı’da son 18 yılda 43 milyar liralık yatırım yapıldığını ve birçok projenin de devam ettiğini söyledi.
Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir de Balık Gölü’nün daha önce terörle anıldığını, bölgede huzurun sağlanmasıyla yaz ve kış döneminde festivaller düzenlediklerini ifade etti. Her yıl geleneksel olarak bin bir emekle düzenlenen festivalin hem ilin hem de Taşlıçay’ın tanıtımına büyük katkı sağladığını dile getiren Taşdemir, yurt içi ve yurt dışından her yıl binlerce turistin kente geldiğini kaydetti. Ancak bir türlü göl ile ulaşımı sağlayan yaklaşık 18 kilometrelik yolun, bir türlü asfaltlanmamasının ulaşımı zorlaştırdığını ifade eden Taşdemir, vatandaşlarında talebi üzerine yolun bir an önce yapılmasını istedi.
Yapılan konuşmaların ardından şarkıcı İlyas Yalçıntaş’ın sahne almasıyla başlayan festivalde vatandaşlar zaman zaman şarkılara eşlik ederken, düzenlenen etkinliklerle doyasıya eğlendi.
Festival, pazar günü yapılan çeşitli etkinliklerin ardından yapılan kapanış programı ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM