• DOLAR
  $2.279,83
 • EURO
  $0,5003
 • ALTIN
  $30.837,15
 • BIST
  1,0560
Ağrı’da aşı için hazırlıklar tamamlandı

Ağrı’da aşı için hazırlıklar tamamlandı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın canlı yayında koronavirüs aşısı olmasının ardından tüm Türkiye’de aşılama çalışmasına başlandı.
Ağrı’da da başlayan aşılama çalışmasında İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Coşkun Daharlı, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Cengiz Kazdal, Başhekim Yarcımcısı Uzm.Dr. Melih Çamcı, Başhekim Yarcımcısı Uzm.Dr. Tolga Bakır ve diğer sağlık çalışanları ile birlikte aşı yaptırdı.
Ağrı’da aşı için hazırlıkların tamamlandığını ve Bakanlığın belirlediği gruplamalar baz alınarak önce sağlık çalışanlarına olmak üzere sistemli şekilde aşı çalışmasının 14 Ocak 2021 tarihinden itibaren başladığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Coşkun Daharlı yağtığı açıklamada: “Sağlık Bakanlığımızın talimatlarının ardından Ağrı’da tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. 14 Ocak 2021 tarihi itibariyle sağlık çalışanlarımız aşılarını olmaya başladılar. İlimizde sağlık çalışanlarımızın büyük çoğunluğu aşılandı. 20 Ocak 2021 çarsamba Saat 24.00’e kadar sağlık çalışanlarımızın aşılaması yapılacaktır. Ayrıca bugünden itibaren aşılama programının 1. aşamasının 2. adımı olan Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin ve 90 yaş üzeri vatandaşlarımızın aşılanmasına başlandı. Altyapımız bu programı kontrollü bir şekilde yürütmek için fazlasıyla yeterli. Salgınla mücadeleyi birlikte kazanacağız. Sıraları geldiğinde bütün vatandaşlarımızı aşılanmaya davet ediyoruz. ” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?