• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da “Aile Çalıştayı” düzenlendi

Ağrı’da “Aile Çalıştayı” düzenlendi

Ağrı’da, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, sosyal sorunların tespiti, çözümü, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla “Aile Çalıştayı” düzenlendi
Özel bir toplantı salonunda düzenlenen çalıştaya, Ağrı Vali Yardımcısı Ali Yıldırım, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Semra Birdal Ergün, Ağrı Baro Başkanı Av. Serdar Günakın, ilgili diğer kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gazeteciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan Çalıştay öncesi konuşan Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Semra Birdal Ergün, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının aileyi daha güçlü kılmak, güncel sorunlara karşı korumak ve güçlendirmek amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde aile çalıştayları düzenlediğini ifade ederek: “Bu gün burada Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak aile çalıştayımızı gerçekleştiriyoruz. Ağrı’da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere tüm kesimlerin hizmetlerini almalarını sağlamak, destekleyici ve güçlendirici hizmetler sunmak anlayışıyla arz odaklı ve bütüncül bir yaklaşımla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Mutlu birey ve güçlü bir toplumdan oluşan müreffeh bir toplum için zamanın ruhunu yakalayan, etkileşimi yönetebilen ve buna bağlı olarak değişimi gerçekleştiren güçlü aileler ve güçlü bir toplum oluşturmak, ailenin korunması, güçlendirilmesi, risklerin önlenmesi ve sosyal refahın arttırılmasına katkıda bulunmak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Her bir aile üyesinin sağlıklı bir geleceğe kavuşabilmesi, toplumumuzun da zor süreçlerde bir birlerine destek olabilmesi için değerli katılımcılarımızın ve uzman görüşlerine ihtiyacımız var. Bu çalışmaya verecekleri katkılar için şimdiden teşekkür ediyorum. Türkiye 100 Yılında, Güçlü Birey, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye için aile çalıştayımızın verimli geçmesini diliyorum.” Dedi.
Konuşmaların ardından çalıştayda 5 ayrı gruba ayrılan katılımcılar, Aile Eşitlik ve Adalet, Aile Sosyal Kalkınma ve Refah, Aile Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme, Aile Çevre ve İklim, Aile Teknoloji ve Dijitalleşme konularını tartışarak, bu konularda yaşanan sorun ve sıkıntıların çözümüne ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdi. Katılımcıların görüş ve önerileri, rapor haline getirilerek ilgili birime sunuldu.
Çalıştay sonrası katılımcılara sertifika verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM