• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da 2 kaymakamın görev yeri değişti

Ağrı’da 2 kaymakamın görev yeri değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle, Ağrı’nın Tutak ve Taşlıçay ilçelerinde görevli 2 kaymakamın görev yerleri değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle, Ağrı’nın Tutak ve Taşlıçay ilçelerinde görevli 2 kaymakamın görev yerleri değiştirildi.

Buna göre, Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar Kars’ın Sarıkamış ilçesine, Taşlıçay Kaymakamı Adem Topaca ise Malatya’nın Akçadağ ilçesine atandı.

Tutak ilçesine Nevşehir’in Kozaklı ilçesinden Erkan Adıbelli, Taşlıçay ilçesine ise Burdur’un Karamanlı ilçesinden Emirhan Arıkan kaymakam olarak atandı.

Tutak Kaymakamı Erkan Adıbelli, İlk-orta ve lise eğitimini Yozgat’ ta,  Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimlerler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Memuriyet hayatına 2014 Yılında Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulunda Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 2018 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Amasya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Kars/Kağızman ve Yozgat/Sorgun ilçelerinde refiklik stajını tamamladı. Kırşehir/Çiçekdağı ve Kayseri/Özvatan ilçelerinde Kaymakam Vekili, Isparta/Şarkikaraağaç ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptı. Kaymakamımız evli ve 1 çocuk babasıdır.

Taşlıçay Kaymakamı Emirhan Arıkan 1994 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Alanya’da tamamladı. 2012 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans programını 2016 yılında tamamladı. 2018 yılında kısa bir süre Ziraat Katılım Bankasında Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. Aynı yıl açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Meslek hayatına Antalya Kaymakam Adayı olarak başladı.  Trabzon/Araklı ve Diyarbakır/Bağlar ilçelerinde refiklik stajını tamamladı. Zonguldak/Alaplı’ da 3 ay, Yozgat/Aydıncık’ta 11 ay ve Yozgat/Kadışehri’nde 6 ay kaymakam vekilliği görevini üstlendi. 107. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla tamamlayarak 25.06.2021 tarihinde ilçemizdeki görevine başladı. Kaymakam Emirhan Arıkan evli ve bir çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM