• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da 12. Kurumlar Arası Futbol Ligi heyecanı başlıyor

Ağrı’da 12. Kurumlar Arası Futbol Ligi heyecanı başlıyor

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından 2012 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen Kurumlar Arası Futbol Ligi, 12. Sezonunda da Nike Koşuyolu Mağazaları sponsorluğunda düzenlenecek.

 

Ağrı’da sonuçları en fazla ilgi ile takip edilen organizasyon olarak bilinen Kurumlar Arası Futbol Ligi için başvurular başladı.

19 Mayıs 2023 Cuma günü kuraların çekileceği ve ilk düdüğün 27 Mayıs 2023’de çalacağı organizasyon ile kentteki kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin kaynaşması hedefleniyor.

 

Organizasyonun 2023 yılında geçen sezon olduğu gibi Nike Koşuyolu Mağazaları sponsorluğunda yapılacağını söyleyen Organizasyon Komitesi Başkanı Özkan Aslan, yaptığı açıklamada:“ Bir organizasyonu başlatmak çok zor süreçler istiyor. Hele ki bu organizasyonu 12 yıl gibi bir süre boyunca devam ettirebilmek bu işin en zor kısmı. Bizde bunu başararak organizasyonda 12 yılı geride bırakmış olacağız. Kamu kurumlarımız ve sivil toplum örgütlerimiz gibi kurum ve kuruluşlar arasında birlikteliği arttırmak, kaynaşmayı sağlamak için futbolu bir araç olarak kullanıyoruz. 27 Mayıs’ta başlatacağımız organizasyonun finalini 26 Haziran’da oynatmayı planlıyoruz. Başvuruları bugün itibari ile başlattık. 19 Mayıs 2023’de çekeceğimiz kura ile maç programını açıklayacağız “ dedi.

‘Turnuvaya katılacak tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum’

Sporun her alanını desteklediklerini söyleyen organizasyonun sponsoru Nike Koşuyolu A.Ş. sahibi Nuh Yeğen ise: “ Bizim amacımız Ağrı’da ki herkesin spor yapmasını sağlamak. Bu anlamda Kurumlararası Futbol Ligi yıllardır takip ettiğimiz bir organizasyon. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda bu organizasyona ev sahipliği yapmak istedik. Böyle bir organizasyona destek vererek daha iyi geçmesine katkıda bulunmaktan keyif aldığımızı belirtmek istiyorum. Turnuvaya katılacak tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM