• DOLAR
  $2.005,43
 • EURO
  $0,4129
 • ALTIN
  $29.531,00
 • BIST
  1,0408
Ağrı-İran sınırında çocukların hayallerini gerçekleştirdiler

Ağrı-İran sınırında çocukların hayallerini gerçekleştirdiler

Merkezi Ankara’da bulunan Yollarda Sevgi Dağıtanlar Derneği (YolSevDer) gönülleri, Türkiye’nin dört bir yanından bağışçıların destekleri ile aldıkları hediyeleri Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı İran sınırında bulunan Kızılkaya Köyü’ndeki köy çocuklarına dağıtarak çocukları sevindirdi.
Korona virüs pandemisi öncesinde başlattıkları ‘Hayallerin Peşindeyiz’ projesi kapsamında Doğubayazıt – İran sınırında bulunan Kızılkaya Köyü’ndeki köy çocuklarından kendilerine hayallerini anlatan mektuplar yazmalarını isteyen YolSevDer gönüllüleri, çocukların mektuplarında yazdıkları hediyeleri bağışçılarının desteği ile temin etti.
Temin ettikleri bisiklet, pasta, kırtasiye malzemesi ve çeşitli diğer hediyelerle birlikte İran sınırında bulunan Kızılkaya Köyüne gelen dernek gönüllüleri, köy okulunda bir araya geldikleri çocuklara hediyelerini vererek çocukları sevindirdi.
‘Dünyayı sevgi kurtaracak’
Dernek gönüllüleri ile birlikte köy çocuklarıyla çeşitli oyunlar oynayarak onlara hediyelerini ulaştıran Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Gölge Kaya yaptığı açıklamada: “ Yollarda Sevgi Dağıtanlar Derneği (YolSevDer) olarak Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı İran sınırında bulunan Kızılkaya Köyü’ne geldik. Zamanında biz burada bulunan yaklaşık 200 köy çocuğundan hayallerini anlatan mektuplar istemiştik. Çocuklar bizlere gönderdikleri mektuplarında bisiklet, atkı, bere, kitap, kırtasiye malzemesi gibi çeşitli hediyeler istediler. Çocukların derneğimize göndermiş olduğu mektuplar doğrultusunda onların hayallerini, ‘Hayallerin Peşindeyiz’ projemiz ile gönüllülerimiz ve destekçilerimizin desteği ile köye gelerek gerçekleştirmeye çalıştık. Buradaki esas amacımız, çocuklarımızın eksikliklerini giderebilmek, bizlerin kolayca ulaşabildiği ancak onların zorluklarla ulaşabildiği materyalleri onlara ulaştırabilmek ve bir çocuğun hayallerine dokunabilmekti. Batı’dan Doğu’ya bir sevgi götürebilmekti. Bizde bu kapsamda bunu gerçekleştirdik. Destek veren tüm grup üyelerimize ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.
Pandemi öncesinde hayallerini anlatan mektuplarda, istedikleri hediyeleri dernek üyelerinden teslim alan ve onlarla birlikte müzik eşliğinde oyunlar oynayıp eğlenceli vakit geçiren köy çocuklarından Esra Tilaver ve Özlem Yiğit ise oldukça mutlu olduklarını dile getirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?