• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı İHH Ramazan ayında 12 bin 121 ihtiyaç sahibine ulaştı

Ağrı İHH Ramazan ayında 12 bin 121 ihtiyaç sahibine ulaştı

2023 Yılında “Ramazan Hayata Bereket” sloganıyla yola çıkan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayı boyunca yaptığı çalışmaları kamuoyuna duyurdu.

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği merkezde bulunan 18 mahalleye, Ramazan ayının ilk gününden itibaren yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 7 ilçede bulunan teşkilatlarıyla da Ağrı’nın her bir köşesine ulaşmayı hedefliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem Engin; “Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da Ağrı merkezdeki 18 mahallede ve 7 ilçemizde tespit ettiğimiz yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerimize teşkilatlarımız ve gönüllülerimiz aracılığıyla, bağışçılarımızın bize emanet ettiği 2 Milyon 145 Bin 250TL ayni/nakdi yardımları ulaştırdık. Ramazan ayı kardeşlik, paylaşma ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı aydır. Bizler de bu ayın manevi ikliminden istifade etmek için veren el ile alan el arasında bir iyilik köprüsü olmaya çalıştık. Özellikle son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntıları da göz önünde bulundurduğumuzda yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamış olduk. O yüzden gerek teşkilatımız gerekse gönüllülerimizle beraber 2023 Ramazan ayında çok daha fazla gayret gösterdik. Çünkü gerçekten çok fazla yardım başvurusu alıyoruz. Bu kapsamda Ramazan ayı içerisinde yaptığımız yardımlarla 12.121 kişiye ulaşmış bulunmaktayız. Bu yardımlarımızın dağılımında; 870 aileye Ramazan Kumanyası, 183.280 TL Zekât/Fitre, 500 Çocuğa Bayramlık ve Adıyaman Deprem Bölgesine 1 Tır ile beraber 290.000 TL Zekat/Fitre ulaştırıldı.”  İfadelerini kullandı.
Hayırseverlere teşekkürlerini ileten Engin;
“Ramazan ayı boyunca hayırsever kardeşlerimizin desteğiyle ulaştığımız bu kutlu yolculuğumuzun sonunda yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımıza bayramlık kıyafet desteğinde bulunurken minik yüreklerinde ve güzel yüzlerinde tebessüm çiçekleri açtı. Bu güzel görevi bize nasip ettiği için Allah’a şükür ediyoruz. Buradan hayırsever kardeşlerimize çağrımız; bu zor günlerde yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam etmeleridir. Ramazan ayı boyunca tüm bağışçılarımıza ayrıca destek ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM