• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı Eğitim Gücü Sen’den DYK ek ders ödemeleri ve takvimi talebi

Ağrı Eğitim Gücü Sen’den DYK ek ders ödemeleri ve takvimi talebi

Eğitim Gücü Sen Ağrı İl Başkanı ve Psikolojik Danışman Ekrem Bölek, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ek ders ödemelerinde düzenleme yapılması ve yeni atanan öğretmenlerin de kurslara başvurabilmesi için takvimde değişiklik yapılmasını istedi.

Bölek, yaptığı açıklamada, 2023-2024 eğitim öğretim yılında DYK kılavuzuna göre psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerin de kurslarda görev alabileceğini belirtti.

Ancak ek ders ödemesi ve ücret hesaplamaları konusunda net bir açıklama yapılmadığını ifade eden Bölek, “Fiilen derse girmeyen psikolojik danışman/rehber öğretmenler ve idareciler için ders saati karşılığı ödeme yapılmaması mağduriyet yaratacaktır. DYK’da görev alan ancak fiilen derse girmeyen idareciler, psikolojik danışman, rehber öğretmenler ve diğer branşlar için 2 saat ek ders ödemesinin güncellenerek DYK ek ders ödemelerinde düzenleme yapılması ve var olan mağduriyet ve haksızlığın giderilmesini talep ettik.” dedi.

Bölek, ayrıca yeni atanan öğretmenlerin de DYK’ya başvurabilmesi için takvimde değişiklik yapılmasını talep ettiklerini kaydetti.

Bakanlığın bu konuda gerekli tedbirleri aldığını ve e-kurs modülüne sonradan ekleme imkanı sağladığını aktaran Bölek, “Kurslarda görev alacak öğretmenlerin başvuruları 24-28 Ağustos 2023 tarihleri arasında e-Kurs modülünden alınacaktır. 2023 yılı içerisinde ataması yapılan öğretmenlerin göreve başladıktan sonra destekleme ve yetiştirme kurslarına başvuru yapabilmeleri için ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüklerince ve Bakanlığımız tarafından gerekli tedbirler alınmış olup, kurslarda görev almak isteyen söz konusu durumdaki öğretmenlerin mağdur edilmemesi için e-kurs modülüne sonradan ekleme imkanı sağlanacaktır.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM