• DOLAR
  $3.999,5300
 • EURO
  $1,0007
 • ALTIN
  $58.946,3000
 • BIST
  1,1607
Ağrı Donuyor

Ağrı Donuyor

Bu yıl geç gelen kar yağışının ardından hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Ağrı’da vatandaşlar, akaryakıt istasyonlarındaki pompalar ve elektronik cihazlar ile araçlarına battaniye, halı ve branda örterek soğuğa karşı önlem almaya çalışıyor
Geçtiğimiz hafta içi kar yağışı ile birlikte Ağrı’da etkisini arttıran soğuk hava, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Kentte vatandaşlar, koronavirüs pandemisi nedeni ile alınan tedbirler kapsamında hafta sonunu evlerinde geçirirken etkisini arttıran soğuk hava ile birlikte Murat Nehri ve dereler dondu, yollarda buzlanma oluştu. Vatandaşlar, araçlarına battaniye, halı ve branda örtmeye başladı.
Soğuk havadan olumsuz etkilenen Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir akaryakıt istasyonunun çalışanları, pompa ve elektronik cihazları soğuk havadan korumak için battaniyelerle sardı.
“Battaniyeler cihazların donmaması için”
Havaların soğumasıyla 24 saat boyunca istasyondaki cihazları battaniye sararak korumaya çalıştıklarını belirten istasyon çalışanı Dinçer Oğlu yaptığı açıklamada, Ağrı’da soğuk havanın işlerini olumsuz yönde etkilediğini söyledi.
Akaryakıt istasyonunun otomasyonunu soğuktan korumak için bu yönteme başvurduklarını dile getiren Oğlu: “Hava çok soğuk olduğundan dolayı pompalara battaniye sardık. Memleketimize kış ve soğuk hava geri geldi. Soğuk hava nedeni ile pompalar ddonuyor. Bizde donmaya karşı battaniye sararak önlem almaya çalışıyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?