• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AĞRI’ DA 19 MAYIS COŞKU İLE KUTLANDI

AĞRI’ DA 19 MAYIS COŞKU İLE KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ağrı’da düzenlenen tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kentte, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Abide meydanındaki düzenlenen çelenk sunma töreninde Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din’in, gençlerle beraber Atatürk anıtına çelenk sunması ile başladı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması sonrasında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Müdürü Din: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü istiklal mücadelemizin ilk adımını atmak üzere, Samsuna ayak bastığı 19 Mayıs, milletimizin tarihinde yeni bir başlangıcın ifadesidir. Genç Cumhuriyetimizin müjdecisi olan bu günün, gençlere bayram olarak armağan edilmesi de son derece anlamlıdır.

Büyük Atatürk’ün önderliğinde, işgal kuvvetlerine karşı dil, din, mezhep, kadın-erkek, genç-yaşlı, demeden tek bir yürek olarak ayağa kalkan milletimizin, yazdığı eşsiz istiklal destanının üzerinden 103 yıl geçmiş olmasına rağmen aynı ruh ve heyecanla doluyuz. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongrelerle, Kurtuluş Savaşını ona inan milleti ile birlikte sürdürmüş. Kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bugünü siz gençlere armağan etmiştir.Gelecekte ülke yönetimine söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde, tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz.Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik, ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor saygılar sunuyorum.’’ dedi.

‘19 Mayıs Etkinlikleri Kortej Yürüyüşü ile Devam Etti’

 Çelenk sunumunun ardından gençler, 150 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı ile Cumhuriyet Caddesi’ne kadar yürüdü. Yürüyüşün ardından caddede gençler tarafından kurulan Taekwondo, Kort Tenisi, Gençlik Merkezi, Masa Tenisi, Satranç, Badminton, Boks, Kick Boks, Bilek Güreşi,  Halter, Jimnastik stantları, protokol üyeleri tarafından tek tek ziyaret edilirken, vatandaşlar etkinliklere yoğun ilgi gösterdi.

Düzenlenen kutlama programına, Vali Vekili Bülent Şimşek, Vali yardımcısı Yusuf Beran Vuran, Ak Ağrı Ak Parti Milletvekili Ruken Şahin Kilerci, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Ağrı Belediye Başkan yardımcısı Hakkı Kaman, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet müdürleri, şube müdürleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sporcular ve  çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM