• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adlik, “Her zaman depremzedelerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz”

Adlik, “Her zaman depremzedelerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz”

Ağrı Mali Mali Müşavirler Derneği Başkanı Cumali Adlik, 1-7 Mart Muhasebe Haftası münasebetiyle yazılı bir açıklamada bulundu.
Ağrı Mali Mali Müşavirler Derneği Başkanı Cumali Adlik, “Bu zorlu süreçte ilk günden itibaren her zaman depremzedelerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Adlik’in 1-7 Mart Muhasebe Haftası münasebetiyle yaptığı açıklama; “Mali Müşavirler sağladıkları hizmetler ile işletmelerin devamlılığını, geleceğe kendilerini hazırlamada kılavuz olan, kamu finansmanının devamlılığını sağlamada hayati bir rol üstlenen bireylerdir. 3568 Sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Yasası 1 Mart 1989 Tarihinde TBMM’ye sevk edilmiş ve Mesleğimizin Ülkemizde yasal statüye kavuşma sürecinin başlangıcı olarak 1 Mart tarihi milat olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle ülkemizde her yıl 1-7 Mart Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır.”
Bu yıl 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinden dolayı meslek camiamız buruk bir muhasebe haftası karşılamakta. Deprem felaketi nedeniyle tüm etkinliklerimizi iptal edilmiştir. Deprem felaketinde 11 ilimizde birçok meslek mensubumuz hayatını kaybetmiş, birçok meslek mensubumuzda yaralanmıştır. Depremde hayatını kaybeden meslek mensuplarımıza ve tüm insanlarımıza baş sağlığı, yaralılara acil şifalar, geride kalan ailelerine sevenlerine sabırlar diliyorum. İnşallah bir daha böyle bir acı yaşamayız. İnancımız tamdır ki bu zor günlerinde üstesinden birlik ve beraberlik içinde geleceğiz. Meslek camiamız olarak bu zorlu süreçte ilk günden itibaren her zaman depremzedelerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM