• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kızılay’dan köy çocuklarına berber sürprizi

Kızılay’dan köy çocuklarına berber sürprizi

Ağrı’da Türk Kızılay Diyadin Şubesi, ara tatilin ardından yeniden ders başı yapan köy çocuklarına berber sürprizi yaptı
İlçede kurulduğu günden beri her kesimden ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmayı sürdüren Diyadin Kızılay Şubesine bağlı gönüllüler, sık sık ziyaret ettikleri köylerdeki çocukları mutlu etmeyi de ihmal etmiyor. Ara tatilin bitmesinin ardından yeniden ders başı yapan Karataş Köyü İlkokulu öğrencilerini ziyaret eden Kızılay gönüllüleri, onlara çeşitli hediyeler vermenin yanında berber sürprizi yaptı. Tıraş olmak isteyen öğrencilerin saçını kesip, diledikleri gibi şekillendiren ve saç bakımı yapan berberler, çocukların sevinçlerine sevinç kattı.
‘Uygulamamız eğitim-öğretim süreci boyunca devam edecek’
Türk Kızılay Diyadin Şube Başkanı Suat Özden yaptığı açıklamada, köy okullarında eğitim gören öğrencilerin berberlere ulaşmakta zorlandığını ifade etti.
Berber uygulamasını yıl boyunca köy çocukları için sürdüreceklerini anlatan Özden, “İlçemizde Kızılay Şubesinin açılmasının ardından hemen her alanda insanlarımızla birlikte olmaya, onların ihtiyaçlarına karşılık vermeye ve kimseyi darda bırakmamaya çalışıyoruz. Bu noktada çok şükür çok güzel bir birliktelik oluştu. Hayırseverlerimizin desteği ile ilçemizde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bunun yanında özellikle kırsalda köylerde yaşayan çocuklarımıza yönelik çeşitli etkinlikler ve faaliyetler düzenliyoruz. Sağ olsun gönüllü genç arkadaşlarımız ve esnafımız bu etkinliklerde her zaman bizlere destek oluyorlar. Bu günde ara tatilin bitmesinin ardından okullar yeniden açıldı. Bizlerde köy çocuklarımıza hayırseverlerimizin gönderdiği kışlıkları ve okul ihtiyaçlarını ulaştırmak için yeniden köy yollarına düştük. Bunun yanında da ilçemizde gönüllülerimizden olan berberlerimizde çocuklarımıza sürpriz yapmak istedi. Hediyelerini vermenin yanında onları tıraş ettik. Malum kırsal kesimlerde çocukların berbere ulaşması sıkıntılı yoluyor biraz. Bizleri gören çocuklarımız çok mutlu oldu. Bu gün ilçemize en uzak olan köylerimizden Karataş Köyüne geldik. Çok güzel bir ortam oluştu. Çocuklarımızı mutlu edebildiğimiz için bizlerde çok mutlu olduk. Allah destek olan herkesten razı olsun. Yıl boyunca bu uygulamamızı ilçemizin bütün köylerinde sürdürmeye gayret edeceğiz.” Dedi.
‘Çocukları mutlu etmek beni mutlu ediyor’
Köy okulundaki çocukları tıraş ederek çeşitli hediyeler veren Kızılay Gönüllüsü Kuaför Yakup Kaya da: “Ben çok uzun zamandır Diyadin’de kuaförüm. Daha önceki yıllarda da köy çocuklarını ücretsiz tıraş etme projemiz vardı. Birçok köyümüzdeki öğrenci kardeşlerimizi ücretsiz bir şekilde tıraş ediyorduk. İlçemizde Kızılay Şubemizin açılması ile birlikte gönüllü olduk. Şubemizdeki diğer gönüllü arkadaşlarımızla birlikte sık sık etkinliklere katılıyoruz. Kendimizde köyde yaşadık. Köyde büyüdük. Az çok bu bölgede çocuklar ve insanlarımızın çektiği sıkıntıları biliyoruz. Özellikle çocukların ne ile mutlu olabileceğini de çok iyi biliyoruz. Köyde de kuaför hizmeti yok. Bu günde çocuklarımıza hediyelerini ulaştırmakla birlikte birde sürpriz yapıp onları tıraş etmek istedik. Hepsi çok mutlu oldu tabi bizlerde mutlu olduk. Bu uygulamamızı yıl boyunca özellikle köy okullarımızda devam ettireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM