• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kızılay Diyadin Şubesi Ramazan ayı hazırlıklarına başladı

Kızılay Diyadin Şubesi Ramazan ayı hazırlıklarına başladı

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte Diyadin Kızılay Şubesi gönüllüleri, ilçede ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çalışmalarına hız verdi.

Diyadin Kaymakamlığı öncülüğünde ilçe merkezi ve köylerdeki ihtiyaç sahibi ailelere hayırsever vatandaşların bağışları ile temin edilen yardımları aralıksız bir şekilde ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Diyadin Kızılay Şubesi Başkanı Suat Özden, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde ilçede ihtiyaç sahibi aileler için başta ekmek bağışı kampanyası olmak üzere çeşitli yardım kampanyaları başlatacaklarını söyledi.

Ramazan ayının bolluk, bereket ve dayanışma ayı olduğunu belirten Özden, Ramazan ayı öncesinde Genç Kızılay Başkanı Diyar Yenigün ve gönüllü gençlerle birlikte en temel ihtiyaçları tespit etmek üzere hem ilçe merkezinde hem de köylerdeki ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ettiklerini ifade ederek: “Bilindiği üzere Türk Kızılay’ı dünyada her zaman mazlumların yanında olan bir kuruluştur. Bizlerde böyle bir kuruluşun birer parçası olmanın mutluluğunu yaşamakla beraber ilçemizde kaymakamlığımız öncülüğünde ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. Öncesinde yapılan çalışmalar kapsamında tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerimiz ve kardeşlerimize hayırseverlerimizin bağışları ile temin edilen yardımları ve Kızılay’ımızın göndermiş olduğu yardımları ulaştırmayı sürdürüyoruz. Bunun yanında hepimizi derinden üzen bir deprem yaşadık ve 11 ilimiz bu depremden çok büyük yaralar aldı. Şube olarak arkadaşlarımızla birlikte deprem bölgesine gidip yardım çalışmalarına az da olsa katkıda bulunmaya çalıştık. Deprem bölgesindeki görevimizi tamamladıktan sonra ilçemize döndük. Burada da biliyorsunuz ki Ramazan ayı yaklaştı. Bolluk, bereket ve dayanışma ayı olan her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelerimiz için çeşitli çalışmalar yapacağız. Bu noktada arkadaşlarımızla birlikte ilçemizdeki ailelerimizi ziyaret ederek, öncelikli ihtiyaçları tespit ediyoruz. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda da çeşitli kampanyalar başlatacağız. Şu anda geçen yılda yaptığımız ekmek bağış kampanyamız yine başlamış durumda. Bizim insanımız her zaman ne kadar gönlü zengin olduğunu gösteriyor. Bu yılda Ramazan ayına az bir süre kala kampanyamıza bağışta bulunmaya başladılar. İnşallah bu Ramazan ayında birlik ve beraberliğimiz çok daha artacaktır. İlçemizdeki herkesi Kızılay’ımızla birlikte dayanışmaya bekliyoruz. Allah hiçbir zaman ülkemizi ve bizleri darda bırakmasın. Allah bütün gönüllülerimizden, hayırseverlerimizden razı olsun.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM