• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Çiftçi Eğitimi İhtiyaç Analizi” Anket Toplantısı Yapıldı

“Çiftçi Eğitimi İhtiyaç Analizi” Anket Toplantısı Yapıldı

“Çiftçi Eğitimi İhtiyaç Analizi” anket toplantısı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıda çiftçi eğitim ihtiyaç analizi anket çalışmasının içeriği hakkında bilgi verilerek anketlerin nasıl yapılacağı ve formların nasıl doldurulacağı katılımcılara ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

​Tarım ve Orman Bakanlığının çalışma alanına giren konularda etkinliğin, verimliliğin ve üretkenliğin artırılması amacıyla Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca “Çiftçi Eğitimi İhtiyaç Analizi” anketi yapılması için çalışma başlatıldı. Çalışma doğrultusunda  81 İl Tarım ve Orman Müdürlüğü,  ilgili şube müdürleri ve il temsilcileriyle çevrimiçi olarak  bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığında görevli personel tarafından katılımcılara çiftçi eğitim ihtiyaç analizi  anket çalışmasının içeriği hakkında bilgi verilirken anketlerin nasıl yapılacağı, formların nasıl doldurulacağı ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

Anket formu hazırlanmandan önce çiftçilerin eğitim ihtiyaçları tespit edildi. Daha sonra ise Bakanlığa bağlı genel müdürlükler, il müdürlükleri, enstitüler, kuruluş müdürlükleri ve üniversitelerde görevli personel ile eğitim konuları belirlendi. Belirlenen eğitim konuları doğrultusunda her il için ayrı ayrı bitkisel ve hayvansal üretime yönelik anketler hazırlandı.

 

Uygulamayla 81 ilde 112 bin 276 adet bitkisel üretime yönelik ve 78 bin 768 adet hayvansal üretime yönelik işletme olmak üzere toplamda 191 bin 44 adet işletme ile “Çiftçi Eğitimi İhtiyaç Analizi” anketi yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM