• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bölek, doğalgaz birim fiyatlarına tepki gösterdi

Bölek, doğalgaz birim fiyatlarına tepki gösterdi

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Ağrı İl Temsilcisi Ekrem Bölek, Ağrı’da uygulanan doğalgaz birim fiyatlarına tepki gösterdi.

Bölek açıklamasında :”İlde görevini yerine getiren eğitim çalışanlarının en büyük sorun ve sıkıntılarından biri ilin soğuk ve çetin kış şartları değil, ısınmak için kullanılan doğalgaz birim fiyatlarının yüksek olmasıdır.” dedi.

Konu hakkında gazetecilere açıklama yapan Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Ağrı İl Temsilcisi Ekrem Bölek:”Ağrı ili ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde 1.640 metre ile yüksek bir rakıma sahip ve Sibirya soğuklarının etkisindedir. İlde görevini yerine getiren eğitim çalışanlarının en büyük sorun ve sıkıntılarından biri ilin soğuk ve çetin kış şartları değil, ısınmak için kullanılan doğalgaz birim fiyatlarının yüksek olmasıdır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Tarafından belirlenen Eylül ayı doğalgaz birim fiyatları listesinde Ağrı 6.69 TL kilovat fiyatı ile listede ilk sıradadır. Yani eylül ayında ülkemizde doğalgazı en pahalı kullanan il olacağız. Peki eylül ayı sonrası yani çetin kış aylarında da bu liderlik ilimizde mi olacaktır? Sorusunu sormuyor değiliz. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na, Dağıtım Şirketi olan Aksa Doğalgaz Firmasına buradan sesimizi duyurmak istiyoruz, kış aylarında ilimize bu fiyat tarifesi uygulanamaz, binlerce eğitim çalışanı adına fiyat tarifesi belirlenirken ilin abone sayısı değil, kış şartlarını gözönünde bulundurup fiyatları ona göre belirlemelerini istiyoruz. Maaşı yoksulluk sınırı altında ve açlık sınırında olan binlerce eğitim çalışanının Kış aylarında sıfırın altında 30-35 ve 40 derece soğukları gören ilimizde kış aylarını kara kara düşünmesi eğitim camiası adına üzücü bir durumdur. İlimiz adına birim fiyat belirlenirken bu etkenlere dikkat edilmesi gerekmektedir.’’ ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM