• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrılı Halk Şairi Barış Özmen yazdı: “ŞAP bir veba mı? Yoksa vebal mi?”

Ağrılı Halk Şairi Barış Özmen yazdı: “ŞAP bir veba mı? Yoksa vebal mi?”

Son 2 ayda kırmızı etin kilosuna yaklaşık 100 TL zam geldi, kimse bu sorumsuzluğa dur demeyince bir ŞAP hastalığı çıktı ve dur dedi.

Bütün canlı hayvan borsalarını süre belirlemeden kapattırdı.

Ey müslüman et tacirleri! Ne oldu da günübirlik zam yaptınız? Ne oldu da kırmızı eti bu coğrafyada kıymetlendirdiniz ve hayal hale getirdiniz?

Ne oldu da fakirin sofrasına eti çok gördünüz?

Farkında mısınız? Yem , ot, saman , arpa ve küspenin en ucuz olduğu dönemdeyiz. Devletin hayvancılık alanında yaptığı Yem desteği, arpa desteği ve buzağı desteğinin en yüksek olduğu dönemdeyiz.

Bir kilo samanın , bir kilo portakal fiyatına eş değer olduğu zamanlar bile bu zamlar yapılmıyor, millet doyasıya et yiyebiliyordu.

Et tacirlerinin bu vurdumduymazlığına, bu sorumsuzluğuna ve bu aç gözlülüğüne ŞAP hastalığı felaketi az bile.

Yaklaşmakta olan İslam’ın iki kutsalı, Ramazan ayı ve kurban bayramına saygınız yoksa, çocuklarınızın et yiyemeyen arkadaşlarına saygınız olsun bari.

Herkesin kendi alanında güzel ve dürüst işler yapması için illa ki başımıza felaketlerin gelmesi mi lazım? Canlı hayvan borsaları kapanınca; Üreticisi, Nakliyecisi, Komisyoncusu ( cambazı), Kasabı bu alana giren bir bütün esnaf şapa oturdu. Umarım bu felaketten bir ders alınır. Ama ders alınacak gibi bir durum söz konusu değil maalesef.

Devletin derhal müdahale edip, artık kırmızı et ithalatı yapması elzemdir. Ve farkında mısınız? Ey et tacirleri, siz bile artık et yiyemiyorsunuz. Onun için Yaşasın Anguslar.

Barış Özmen 10.03.2023 Ağrı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM