• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da Stratejik Plan Hazırlama Semineri Verildi

Ağrı’da Stratejik Plan Hazırlama Semineri Verildi

Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü’nden okul ve kurumlara stratejik plan eğitimi

Ağrı’da 2024-2028 dönemi stratejik planlarını hazırlayan okul ve kurum yöneticileri ile öğretmenlere seminer verildi

Ağrı’da okul ve kurum yöneticileri ile öğretmenlere yönelik “2024-2028 Stratejik Plan Hazırlama Seminer Eğitimi” verildi.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul ve kurumların 2024-2028 dönemi stratejik planlarını hazırlamaları için seminer eğitimi düzenledi. Seminerde, stratejik planlama süreci, durum analizi, amaç, hedef, performans göstergesi ve strateji belirleme, izleme ve değerlendirme konuları anlatıldı.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere, il genelindeki 246 okul ve kurum yöneticisi ile öğretmen katıldı. Seminerde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Stratejik Planlama Ekibi tarafından sunumlar yapıldı. Sunumlarda, okul ve kurumlarda stratejik plan ekiplerinin nasıl oluşturulacağı, eski dönem stratejik planın nasıl değerlendirileceği, yeni dönem stratejik plan için durum analizlerinin nasıl yapılacağı, hedef kartlarının nasıl yazılacağı, yeni strateji, performans göstergesi, hedef ve amaçların nasıl tespit edileceği ve yazılacağı, stratejik planda izleme ve değerlendirmenin nasıl yapılacağı, stratejik plan hazırlık aşamasında dikkat edilmesi gereken noktaların neler olduğu konuları detaylı bir şekilde aktarıldı. Ayrıca, yeni stratejik plan için birkaç örnek hedef kartı da katılımcılarla paylaşıldı. Seminer, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı açıklamada, eğitimin kalitesini ve niteliğini artırmak için stratejik planlamanın önemine vurgu yaptı. Kökrek, “Her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için ilimizin ve ülkemizin eğitimine daha çok önem vermeli ve buna yönelik atacağımız adımları daha da planlı bir şekilde yapmalıyız. Nitekim eğitimin inşasında ve eğitim kurumlarımızın niteliğinin keza hizmet kalitesinin artırılmasında, ulaşılabilir orta ve uzun vadeli hedeflere dayalı süreç odaklı bir planlamanın varlığı şarttır. Gerçekçi ve somut adımlara dayalı oluşturulacak yönetsel bir planlamayla; eğitim kurumlarımızın hizmet kalitesini, tüm paydaşlarımızın memnuniyetini artırmayı hedeflemeliyiz. Kamu kaynaklarını etkili bir şekilde kullanabilen, mali disiplin çerçevesinde katılımcılık ilkesine dayanan bir süreç oluşturmalıyız. Sürdürülebilir, sağlam hedeflere ve stratejilere dayanan, kurumsal kültüre katkı sağlayan, şeffaf ve uygulanabilir bir stratejik planın varlığına her daim ihtiyacımız vardır. Bu doğrultuda; 5018 Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereğince hem müdürlüğümüzün hem de okul ve kurumlarımızın hazırlayacağı 2024-2028 Stratejik Planı’nın ilimiz için başarıyla uygulanması ve belirlenen hedeflerin gerçekleşmesi doğrultusundaki eğitim vizyonumuza ulaşılacaktır. Müdürlüğümüz Stratejik plan ekibi başta olmak üzere okul ve kurumlarımızda Stratejik plan çalışmalarında görev alan meslektaşlarıma teşekkür eder, başarılar dilerim” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM